Круглий стіл "Насильство вдома: розуміння та протидія"
- nika lyashenko
- 2 лист. 2024 р.
- Читати 1 хв
Оновлено: 31 лип. 2024 р.

2 листопада 2023 року у центрі прогресивної психотерапії для жінок "Mental Health Women" відбувся круглий стіл на тему "Насильство вдома: розуміння та протидія".
Захід пройшов у колі людей, об’єднаних спільними цінностями і прагненнями допомогти тим, хто зіткнувся або зтикається щодня з домашнім насильством.
Спікерками круглого столу були:
✅ Олена Шевченко, психотерапевтка Mental Health Women.
✅ Олена Шевченко, психотерапевтка Mental Health Women. Олена підняла питання психологічного насильства та його наслідків, а також, наголосила на необхідності об'єднання зусиль для створення безпечного простору для потерпілих від домашнього насильства. Психотерапевтка звернула увагу на необхідності збільшення дистанції між потерпілою та агресором – а саме потреби знаходитися окремо одне вид одного. Якщо цього не зробити, поступово відбуватиметься раціоналізація насилля психікою потерпілої, що матиме ще більш негативні наслідки.
✅ Альона Кривуляк, директорка департаменту Національних гарячих ліній та соціальної допомоги громадської організації «Ла Страда - Україна»
яка розкрила зростаючу потребу у консультаціях жінок з приводу домашнього насильства. Розповіла про збільшення кількості зверненень на сьогоднішній день та про фінансову залежність жінок, які потерпають від домашнього насильства в умовах війни, зокрема, на окупованих територіях.
Відповідаючи на запитання учасників заходу, Альона розповіла про притулки для постраждалих та про громадські організації, які допомагають знайти житло.
✅ Олена Довганич, адвокатка з понад 20-річним досвідом у справах домашнього насильства, членкиня ЮрФем.
Олена рекомендувала:
• завжди писати заяву в поліцію (поліція зобов’язана прийняти заяву);
• звертатись до лікаря та за психологічною допомогою;
• фіксувати (фото/відео) акти насильства;
• розповідати про факти насильства рідним та знайомим, нотувати, адже психіка постраждалих, як правило, через тривалий дистрес, захищається та стирає з пам’яті багато моментів.
З особливим захопленням гості заходу зустріли Євгенію Емеральд, таємну гостю круглого столу, яка своїм прикладом демонструє незламність духу та волю до боротьби. Її мужність у відкритій боротьбі з насильством у родині, стала символом сили та відваги для багатьох жінок по всій Україні. Євгенія дала рекомендації дівчатам з власного досвіду як розпізнати абʼюзера:
• Усе дуже стрімко і романтично починається і тобі здається, що ти в раю.
• Тобі говорять «Ти не така, як всі» (але це дуже тимчасово). А ти, тим часом, намагаєшся відповідати наданому тобі статусу «не такої, як всі»;
• Тобі влаштовують показовість актів доброти та милосердя;
• Тобі дарують подарунки та «сорять» грошима, а потім це призводить до економічного насильства;
• Тебе намагаються ізолювати від друзів/подруг та близьких;
• Після сварок відкупаовуються;
• Кривдник усіх звинувачує і усі в нього погані, а особливо це стосується його колишніх;
Захід модерувала Аліна Нестерова-Бояринцева, психологиня та засновниця Mental Health Women, яка забезпечила конструктивний і дружній хід дискусії.
Захід відзначився не тільки глибокими обговореннями, але й теплою атмосферою співпраці, що дало учасникам та учасницям напрямки для дій та розуміння, що з домашнім насильством можна і треба боротися.